×  Strojové předčítání textu

Kliknutím na ikonu s reproduktorem můžete na této stránce aktivovat pokročilé funkce, jako je strojové předčítání textu článků, ale i ozvučení tlačítek menu, popisu obrázků apod. Tato možnost je určena zejména osobám se zrakovým handicapem.

Ovládání

Upozornění: 
Plynulost předčítání textu může být závislá na kvalitě internetového připojení.

Vítejte v králičí noře!

Alenka otevřela dveře a shledala, že vedou do malé chodbičky, ne prostornější než myší díra. Poklekla a hleděla chodbičkou do nejrozkošnější zahrady, jakou si jen můžete představit.

Před nějakým časem mě okolnosti donutily převzít péči o web Domova Srdce v dlaních. Jelikož jsem stránky nikdy nedělal, byl to pro mě podobný pocit, jako když jsem kdysi dávno jel na svou první služební cestu - do Maďarska! Zjistil jsem ale, že web běží pod zajímavým redakčním systémem a začal si ho zvědavě prohlížet. Po nějakém čase, když jsem pochopil jeho strukturu a další potřeby si to vynutily, jsem tento systém dokonce začal vylepšovat a předělávat.

Zatím se mi úpravy webu celkem dařily, nebyl by ani problém naimplantovat do něj i nějakou jinou grafiku místo už dost okoukaného záhlaví. Nedávno jsem byl ale upozorněn, že existují weby, které handicapovaným návštěvníkům usnadňují orientaci a prohlížení, například strojovým předčítáním textu. Prohlédl jsem si samozřejmě i dílo konkurence, ale s překvapením jsem zjistil, že jim to zrovna moc nefunguje. A tak tu byla výzva: Dokážeš to líp?

Dal jsem se tedy ze zvědavosti opět do práce, kterou jsem nikdy předtím nedělal, a po nesčetných pokusech a omylech vznikl tento prototyp. Sice jsem se úžasně bavil, ale posuďte sami, jestli to může být také k něčemu dobré. Začněte třeba nápovědou vlevo nahoře.

(Jako každý správný prototyp to logicky musí mít i nějaké ty mouchy..)


Příklad ozvučených tlačítek menu:
(Zpět se vrátíte klávesou Backspace)
Příklad webové stránky s hlasovou podporou:
Vážení návštěvníci, rodinní příslušníci

Dle Usnesení Vlády ČR ze dne 12.10.2020 (číslo 1029) je s okamžitou účinností vyhlášen zákaz vycházení našich klientů mimo areál Domova (Domov pro seniory a domov se zvláštním režimem) po dobu trvání nouzového stavu. Nadále platí i zákaz návštěv.

S Vašimi blízkými je možné se spojit přes aplikaci SKYPE. Zde naleznete návod, jak postupovat.

Pro své blízké můžete přinést nákupy - potraviny či hygienické pomůcky, a to v pevných neporušených obalech - nevhodné jsou dorty, chlebíčky apod. Vše bude vydezinfikováno a poté doručeno. Nákupy budete předávat personálu vždy u hlavního vchodu, nesmíte vstupovat do budovy a areálu Domova a přijít do kontaktu s klienty. Prosíme vás, abyste přinesli nákup vždy po telefonické dohodě, v přiměřeném množství a nejlépe v době od 9 do 11 hod. a od 13 do 16 hod. Volejte na telefonní číslo 734-752-113.

V našem zařízení dosud nebyl zjištěn výskyt nákazy Covid – 19, všichni klienti jsou v pořádku. Děláme maximum pro Vaše blízké.

Případné změny a aktualizace sledujte na našich stránkách.

Jiříkov, dne 13. 10. 2020

Mgr. Roman Horn,
ředitel organizace


Aktuální epidemiologická situace v ČR
Web Ministerstva zdravotnictví ČR - klikněte zde


Vážení návštěvníci,

Vítáme Vás na stránkách Domova „Srdce v dlaních“ – sociální služby Jiříkov, dříve Domov důchodců Filipov. Dovolte, abychom Vás v úvodu seznámili s několika informacemi o našem Domově:

Zřizovatelem naší organizace je Město Jiříkov. Jsme registrovaným poskytovatelem sociálních služeb dle Zákona číslo 108/2006 Sb. a poskytujeme následující pobytové a terénní sociální služby:
Pokud budete po návštěvě našich stránek mít potřebu se dotázat na námi poskytované služby, jejich cíle, poslání, principy, cílovou skupinu či jiné informace, neváhejte nás prosím kontaktovat.


Skype pro klienty Domova

Pro případy, kdy z rozličných důvodů nemůžete osobně navštívit své blízké v našem Domově, jsme připravili možnost virtuální návštěvy prostřednictvím aplikace Skype.

Zejména v době epidemií, kdy je pro bezpečí našich klientů Domov takřka hermeticky uzavřen, může být videorelace Skype jednou z mála možností, jak se naši klienti mohou tváří v tvář pozdravit se svojí rodinou.

Podrobnější informace naleznete zde.