hlavička webu logo DSvD Jiná verze webu

Aktuality

miniatura
Sportovní hry
Filipovské olympijské hry V našem Domově probíhá každoročně několik tradičních akcí, které se staly neodmyslitelnou součástí kulturního a společenského života našich klientů. Největší akcí Domova se staly Filipovské olympijské hry, kterých se účastní i družstva ze spřátelených Domovů. Poprvé se hry uskutečnily již v roce 1994. Zúčastnila se tři družstva a soutěžilo se v šesti disciplínách na kulturním sále. Časem se navýšil nejen počet soutěžních družstev, ale i množství a rozmanitost jednotlivých disciplín, které probíhají na zahradě našeho Domova. V roce 2019 soupeřilo o vítězný pohár neuvěřitelných dvacet jedna týmů. V loňském roce bohužel musela být tato dlouholetá tradice z důvodu epidemiologických opatření zrušena. Jinak tomu nebude ani letos, a proto jsme pro naše klienty uspořádali sportovní hry v podobném duchu, jako se odehrávaly kdysi na začátku jejich zrodu. Soutěžilo se na kulturním sále ve čtyřech disciplínách, a to v košíkové, dírkované, šule a ve shazování kuželek. Celkem se přihlásilo třicet klientů. Zvlášť soutěžili muži a zvlášť ženy, ale jinak každý sám za sebe. Všichni se snažili o co nejlepší výsledek a vzájemně se podporovali, a když jim to zrovna nevyšlo, brali to s úsměvem. Po vyhlášení výsledků neodešel nikdo s prázdnou, kromě hlavních výher si každý zúčastněný odnesl za svoji snahu a vytrvalost drobnou odměnu. Jitka Garžová úsek sociálně aktivizační

Naši partneři


Evropská unie
Evropský sociální fond
Operační program zaměstnanost

Ústecký kraj

Město Jiříkov

Město Rumburk

Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR

Asociace Poskytovatelů Sociálních Služeb České Republiky

HARTMANN – RICO a.s.
výrobce zdravotnických a hygienických výrobků

INTER META Ostrava s.r.o.
výrobce zdravotnických prostředků a oděvů pro zdravotnictví

Kde nás najdete

Kliknutím otevřete nové okno s mapou.

Informace o webových stránkách Domova

Asi jste zaznamenali, že naše stránky výrazně změnily kabát, trochu omládly (foto v záhlaví, aktuality, fotogalerie...) a je tam pár nových věcí. Zde naleznete informace o tom:

 • jak vznikaly naše stránky,
 • co je na nich nového,
 • co se chystá,
 • jak to používat apod.
webmaster

Autorem původních stránek, které si Domov v r. 2009 nechal na zakázku udělat, byl p. Petr Grimm z Chráněné grafické dílny Slunečnice. Odvedl zde pořádný kus práce a vytvořil na svou dobu docela hezké a pěkně propracované stránky včetně redakčního systému. Po nějakou dobu také poskytoval Domovu servis webu a vychytával drobné mouchy. Vím, že od doby, co existují peníze, už se moc neděkuje, ale p. Grimmovi se určitě sluší poděkovat za vytvoření webu, který s jistými úpravami používáme dodnes - což tímto činím!

Někdy koncem r. 2013 bylo zapotřebí do webu doplnit další funkčnosti a bohužel se nám dlouhodobě nedařilo p. Grimma kontaktovat. Okolnostmi přinucen, musel jsem se, jako správce sítě v Domově asi jediný kompetentní, na problém podívat sám. Do té doby jsem se tvorbě internetových stránek úspěšně bránil, každý máme svou specializaci (jinak by se z toho jeden zbláznil :-) Kupodivu se mi po počátečních nezdarech podařilo do systému proniknout a doplnit potřebnou sekci pro nově zaváděné terénní služby. Plus najít a opravit některé drobné chyby, které nás trápily už z dřívějška.

Poznámka: Jen programátor pochopí, jak obtížné je hledat chyby v cizím programu, navíc v neznámém jazyce...

Další výrazný impuls přišel v souvislosti s napadením našich stránek, které nebyly dostatečně zabezpečeny a staly se zdrojem rozesílání spamu. Opět jsem musel něco nastudovat a doplnit do stránek zabezpečení proti robotům. Pořád ovšem šlo jen "o opravy" tou dobou už letitých stránek.

webmaster
Současnost

Výrazných změn designu se stránky Domova dočkaly až v roce 2021, kdy jsem kompletně předělal jejich grafiku vč. titulní fotografie a menu. Vše je tak trochu převlečeno do modernějšího kabátu a lépe graficky zvýrazněno. Titulní fotografie je pro vaši představu pořízena z dronu a je zkomponována ze tří fotografií do jedné panoramatické. Samozřejmě pak musel zapracovat maestro Photoshop :-) Moje díky za spolupráci patří:

 • panu Jakubu Wittgruberovi, za nafocení objektu Domova,
 • paní Janě Nerudové, DiS, za nafocení skulptury "Srdce v dlaních"
 • tvůrcům Photoshopu za geniální nástroj :-)

Aktuálně na web doplňuji "hlasovou podporu", tj. nástroj, který návštěvníkům se zrakovým handicapem umožní strojové předčítání článků na webu, položek menu, titulků apod. Mám to již delší dobu nanečisto připravené, jen to postupně odladím a uvolním na web.

webmaster
Budoucnost

Budoucnost tvoříte zejména vy, návštěvníci našich stránek!

Líbí se vám? - pište na info@ddfilipov.cz.

Máte připomínky, nebo návrhy? - pište na webmaster@ddfilipov.cz.

Hlavně spolu popřejme stránkám Domova, aby se k nim návštěvníci rádi vraceli a vždy tu přehledně a v hezké podobě našli aktuální a zajímavé imformace...

Naše stránky jsme naučili mluvit a také jsme je trochu zpřehlednili a rozpohybovali. Seznamte se s jejich novým obsahem:

 • Hlasová podpora - zprovozněna, pilotní provoz (více v nápovědě), určitě si vyzkoušejte
 • vylepšena sekce Aktuality - náhledy aktualit zvolna rotují ve vertikálním "karuselu", doplněny šipky pro přechod na předchozí, nebo další aktualitu
 • sekce Nápověda - postupně se doplňuje
 • sekce Informace o webu - postupně se doplňuje
 • Připravuje se sekce Tvorba našich klientů.
 • Připravuje se také změna procházení čísel Zpravodaje (ve stylu jaký je použit v Aktualitách).

Testovací sekce
Prohlášení o přístupnosti   |   Copyright © 2010   |   Domov "Srdce v dlaních" – sociální služby Jiříkov   |   Vyrobilo: Chráněná grafická dílna Slunečnice   |   Dále rozvíjí: webmaster@ddfilipov.cz