zpět na úvod zpět na úvod zpět na úvod zpět na úvod

Fotogalerie


Vepřové hody a pálení čarodějnic 28.4. 2014
28.04.2014
V pondělí 28. dubna jsme v našem Domově uspořádali „čarodějnický rej“ spojený s vepřovými hody. Od brzkého rána se topilo pod kotlem a všichni byli natěšeni na ovárek, jehož přípravy se jako každý rok ujal náš pan ředitel. A že byl vynikající! Podávaly se také výborné vepřové pochoutky – jitrnice, jelítka, tlačenka. Celé dopoledne se neslo v duchu zabijačky.
V odpoledních hodinách jsme se sešli u „čarodějnického ohně“. Společně jsme spálili čarodějnici, kterou si naši klienti vlastnoručně vyrobili. Ochutnávaly se „temné čarodějnické šmakulády“, rozpoznávaly se různé druhy „čarovného koření“, malé i velké čarodějnice rejdily kolem ohně a nakonec proběhlo vyhlášení té „nejkrásnější“.
K poslechu a tanci nám zahrála kapela Senior Band. Všichni se výborně bavili a v pozdních odpoledních hodinách jsme se v dobré náladě, mocně začouzeni a plni dojmů a zážitků ze společně prožitého dne, odebrali domů.
Jana NerudováCopyright © 2010   |   Domov "Srdce v dlaních" – sociální služby Jiříkov   |   Vyrobilo: Chráněná grafická dílna Slunečnice