zpět na úvod zpět na úvod zpět na úvod zpět na úvod

Aktuality

Ježíškova vnoučata
1.12.2018
Blíží se čas Vánoc a s ním spojené sny a přání nejen „našich“ seniorů v Domově, ale všech v celé České republice. Přání a sny, které se dají splnit díky Ježíškovým vnoučatům – lidem, kterým není lhostejný osud dědečků a babiček a mohou jim tímto zpříjemnit vánoční svátky.
Již v loňském roce jsme se zúčastnili tohoto úžasného projektu a je nám ctí být součástí i toho letošního, v pořadí již druhého ročníku.
Velice si vážíme vás všech, kteří jste byli ochotni a s radostí splnili přání seniorům v našem Domově. Je krásné, že také v několika případech bylo navázáno tzv. „přátelství na dálku“ a vy, Ježíškova vnoučata jste byli po celý rok s tím „vaším“ dědečkem nebo babičkou v kontaktu. Drobné dárky k svátku, k narozeninám, dopisy, pohledy, ale i pozdravy od vás vykouzlily vždy úsměv na tváři. Za to vše, vám patří velké poděkování.

Ježíškova vnoučata jsou projektem Českého rozhlasu, který propojuje osamocené lidi nejen v domovech a dalších státních i nestátních zařízeních pro seniory s dárci. Ti jim mohou na vlastní náklady splnit přání nebo poskytnout věcný dar. Dárce se může zaregistrovat na http://www.jeziskovavnoucata.cz/. Do databáze vloží své jméno, příjmení, telefonní číslo a platnou e-mailovou adresu.

Může se zapojit kdokoliv! Letos poprvé se do projektu zapojí nejen pobytové služby našeho Domova, ale také terénní služby.

Díky tomuto projektu můžeme i v roce 2018 udělat Vánoce veselejší osamělým seniorům. Je úplně jedno, jestli je to senior v domově, v nemocnici, nebo se o něj stará pečovatelská služba či jiná terénní sociální služba.

Pojďme všichni společně posunout náš zájem o kousek dál.

V roce 2017 bylo celkem rozdáno 13 084 dárků, tisíce seniorů mělo před rokem díky lidem hezčí Vánoce. Vánoce plné překvapení a údivu. Pro mnohé z nich to byl první dárek po několika letech. I přesto, že tento projekt je medializován, stále o něm spousta lidí neví.

Zde si můžete přečíst více informací o tomto projektu z roku 2017 v našem Domově: (kliknutím přejdete na archívní aktualitu)


Za terénní služby a naše klienty dotazy zodpoví:
Mgr. Jana Podzimková, DiS.
tel. č. 604 298 497
email: podzimkova@ddfilipov.cz


Za pobytovou službu:
Markéta Dohnalova
tel. č. 734 254 836
email: dohnalova@ddfilipov.cz


Mgr. Jana Podzimková, DiS.
Jana Nerudová, DiS.


Copyright © 2010   |   Domov "Srdce v dlaních" – sociální služby Jiříkov   |   Vyrobilo: Chráněná grafická dílna Slunečnice