zpět na úvod zpět na úvod zpět na úvod zpět na úvod

Aktuality

Olympijské hry z pohledu terénních služeb
18.7.2018
Dne 20. 6. 2018 proběhly v našem Domově (Domov „Srdce v dlaních“-sociální služby Jiříkov) XXV. Olympijské hry. V terénu bylo vytipováno a osloveno několik klientů, kteří by se mohli zúčastnit.
Není to vždy jednoduché, neboť někteří z našich klientů bydlí v panelových domech bez výtahů a tudíž nejsou schopni bez pomoci druhých dostat se ven. Jen díky skvělému pracovnímu týmu terénních služeb a též vozidlu Domova, v kterém klienty můžeme přepravit, se podařilo zdánlivě nemožné a všichni ti, kteří se chtěli zúčastnit, byli přítomni.
Pro nás to byl nádherný den plný radosti, úsměvů a pohody. Dokázali jsme zprostředkovat v tento den setkání dvou lidí po čtyřiceti letech, dokázali jsme všichni zapomenout na strasti a starosti všedních dní a užít si vše naplno. Někteří z nás překonali sami sebe, jiní zjistili, že mají v sobě skryté rezervy.
Třešničkou na dortu bylo vítězství týmu terénních služeb I., tudíž vítězný pohár zůstal v našem „Domově“, jen se přesunul do sídla terénních služeb do ulice Londýnská.
Děkuji celému týmu terénních služeb za to, že jsme byli, jak se říká „jeden za všechny, všichni za jednoho“, protože díky této akci budou naši přítomní klienti mít dlouhou dobu na co vzpomínat. Žít doma, v prostředí, kde to mají klienti rádi, je pro ně příjemné, mnohdy jsou ale odloučeni od společnosti a touto akcí jsme jim na nějakou dobu zahltili mysl dojmy a zážitky.


Též bych ráda poděkovala všem zaměstnancům Domova, kteří se podíleli na přípravě a organizaci této akce.


Za úžasný tým terénních služeb


Bc. Jana Podzimková, DiS.Copyright © 2010   |   Domov "Srdce v dlaních" – sociální služby Jiříkov   |   Vyrobilo: Chráněná grafická dílna Slunečnice