zpět na úvod zpět na úvod zpět na úvod zpět na úvod

Aktuality

Ježíškova vnoučata v Domově "Srdce v dlaních"
28.3.2018
Vážení dárci, milá Ježíškova vnoučata,
chtěli bychom poděkovat vám všem, kteří jste se podíleli na splnění přání a snů obyvatelů Domova „Srdce v dlaních“ ve Filipově. Dnes 19. prosince jsme se sešli u vánočního stromečku na kulturním sále, abychom předali vámi zaslané dárečky našim seniorům. Byla to ohromná radost, slzy štěstí, úsměv, překvapení a slova díků, která provázela předávání balíčků s dárky od vás, Ježíškových vnoučat. Někteří z vás přijeli i osobně, což ještě více umocnilo emoce obdarovaných. Je úžasné, že v dnešní uspěchané době si lidé najdou chvilku na to, aby potěšili nejedno srdíčko, protože dívat se na radost seniorů, je nepopsatelně krásné.
Ježíškova vnoučata vznikla na podzim roku 2016 na dvorku Českého rozhlasu v Jihlavě. Novinářka Olga Štrejbarová si při jednom svém natáčení uvědomila, že opuštění lidé tvoří často až třetinu obyvatel domovů pro seniory. Vánoční dárek nedostali mnohdy roky a období svátků pro ně bylo spíš časem prázdnoty než radosti. Rozhodla se to změnit a nápad byl na světě.
Ježíškova vnoučata je skvělý projekt a dnešním dnem je splněno bezmála třináct tisíc přání seniorů, to je bezmála třináct tisíc úsměvů, třináct tisíc krásných okamžiků. Je nám ctí, že i Domov „Srdce v dlaních“ je jeho součástí a můžeme udělat radost babičkám a dědečkům v jiných domovech pro seniory.
Jana Nerudová, DiS.
pracovnice volnočasových aktivit
Copyright © 2010   |   DOMOV DŮCHODCŮ FILIPOV   |   Vyrobilo: Chráněná grafická dílna Slunečnice